Hírek
2026. ápr. 28.
WM
Sikeresen zajlott az Egészség- és Diáknap a Lampingban
2026. április 29-én intézményünkben megrendeztük a hagyományos Egészség- és Diáknapot. A rendezvény célja idén is az volt, hogy a diákok kötetlenebb formában, szakértők bevonásával mélyülhessenek el az egészségtudatosság és a közösségi élet kérdéseiben.

2026. április 29-én intézményünkben megrendeztük a hagyományos Egészség- és Diáknapot. A rendezvény célja idén is az volt, hogy a diákok kötetlenebb formában, szakértők bevonásával mélyülhessenek el az egészségtudatosság és a közösségi élet kérdéseiben.
A napot egy közös, egészséges reggelivel indítottuk az osztálytermekben. Az első órában az osztályfőnökök közreműködésével, a Centrum támogatásával biztosított élelmiszerek elfogyasztása mellett hangolódhattak rá a tanulók a délelőtti programokra.
A szakmai programok során számos fontos témát érintettünk:
Prevenció: Szalai Zoltán iskolapszichológus a mindennapi függőségeinkről tartott előadást.
Biztonság: A Dél-Dunántúli Regionális Krízisambulancia képviselője az online térben történő ismerkedés veszélyeire hívta fel a figyelmet.
Életmód: Illés Beáta és Virág-Vass Ágnes az egészséges napirendről és a párkapcsolatok kialakításáról beszélgettek a diákokkal.
Érzékenyítés: A Vakok és Gyengénlátók Somogy Megyei Egyesületének köszönhetően a tanulók az elfogadás erejéről tanulhattak.
A sport és a szórakozás is központi szerepet kapott. A tornacsarnokot a foci házibajnokság, a szkander- és asztalitenisz versenyek töltötték meg élettel. Az udvaron honvédelmi ügyességi verseny zajlott, míg az épületen belül szabadulószoba, könyvtári kvíz és egy népszerű szelfi fal várta a fiatalokat. Akik egy kis pihenésre vágytak, a Chill Zónában kapcsolódhattak ki.
A programok 12 órakor zárultak. Köszönjük minden résztvevőnek és szervezőnek, hogy jelenlétükkel és munkájukkal hozzájárultak ehhez a tartalmas és mozgalmas naphoz!
GALÉRIA
Sikeresen zajlott az Egészség- és Diáknap a Lampingban



KAPCSOLÓDÓ HÍREK

Kiemelkedő pedagógiai munkájáért díjazták iskolánk oktatóját
A pedagógusnap alkalmából június 10-én, a Kaposvári SZC Lamping József Technikum és Szakképző Iskola fodrász szakmai oktatója, Bogdán Krisztina is rangos elismerésben részesült.
2026. jún. 10.
WM

Év tanára-Év diákja díjátadó 2026
Hatalmas büszkeség érte iskolánkat a multifunkciós termünkben megrendezett "Az év tanára és diákja" ünnepélyes díjátadón. A rendezvényen a Kaposvári Szakképzési Centrum (KSZC) főigazgatója és kancellárja rangos oklevelekkel ismerte el a tanév legkiemelkedőbb teljesítményeit.
2026. jún. 9.
WM

Köszönet a támogatásért
Intézményünk ezúton szeretné kifejezni őszinte háláját a Terrán Kész Tető, Fakro Ablak és Horgas Tető részére a nyújtott szakmai támogatásért és együttműködésért.
2026. jún. 7.
WM
